24-02-2022 8:31
Taptoe 2022 een jaar uitgesteld

NUNSPEET - Het bestuur van de stichting Taptoe Nunspeet heeft besloten de taptoe die voor 2022 gepland stond nog een jaar uit te stellen. De voorbereidingstijd voor het bestuur en repetitietijd voor de korpsen zijn de voornaamste redenen.
“Vandaar dat we het nu nog een jaar uitstellen”, geeft Adri van der Weide van Taptoe Nunspeet aan. De datum waar de focus nu op ligt voor is 1 juli 2023.
De Taptoe Nunspeet is een tweejaarlijks evenement, in 2019 was de laatste. Het wordt gewoonlijk gehouden op het marktplein in het centrum van Nunspeet. Door verschillende korpsen wordt op blaas- en slaginstrumenten muziek gemaakt in een fanfare.
Adri geeft aan dat ze de korpsen de ruimte willen geven zich goed voor te bereiden en die tijd hebben ze niet als het evenement in 2022 nog zal plaatsvinden. “Korpsen hebben niet vaak samen kunnen repeteren door de lockdown en anderhalve meter afstand.”
Wat ook meespeelt volgens Adri is dat het Wereld Muziek Concours (WMC) in Kerkrade in juli gaat plaatsvinden. “Daarom staan korpsen niet te springen om ook nog aan allemaal Taptoes mee te doen. Ze hebben hun repetitietijd hard nodig voor het WMC.”
Daarom is het bestuur tot dit besluit gekomen. “We kunnen wel koste wat het kost doorzetten, maar dan heb je kans dat het een hoop verspilde energie kost en dat we het niet rond krijgen.”
Door: Mediapartner RTV Nunspeet
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
