27-04-2022 5:45
Waarom wordt elk jaar op Koningsdag de reveille geblazen?

NUNSPEET - Op Koningsdag klokslag 08:00 uur wordt de reveille geblazen vanaf de Dorpskerk in Nunspeet. Muzikanten van de Harmonie blazen al sinds jaar en dag in alle windrichtingen de inwoners wakker. Voor veel Nunspeters is het iets vanzelfsprekends. Maar hoe is deze traditie ontstaan?
Henry Stulen, voorzitter van de Oranjevereniging Nunspeet weet het zelf ook niet. “Zal wel iets te maken hebben met de dag inluiden of zoiets. We zijn in ieder geval op tijd wakker.” Ook Jan Plender van de Heemkundige vereniging Nuwenspete moet het antwoord schuldig blijven. Zelfs de Harmonie en de gemeente zelf weten ook niet beter dan dat dit al jarenlang zo gebeurt.
Het Streekarchivariaat Noordwest-Veluwe biedt uiteindelijk een klein beetje duidelijkheid. In het archief van de Oranjevereniging vinden zij terug dat de reveille in ieder geval sinds 1945 wordt gespeeld. Van eerdere jaartallen kwamen ze niks tegen.
Dus met terecht een járenlange traditie te noemen, maar hoe is die nou ontstaan? Weet jij het wel? Laat ons en heel Nunspeet niet langer in spanning.
Eerder werd de reveille op de Dorpskerk al eens met een drone gefilmd, bekijk hier hoe dat eruit zag:
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
