Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Geschreven door RTV Nunspeet
22-12-2022 13:12


Gigantisch filter vervoerd naar fabriek Nestlé Nunspeet
Foto: Gigantisch filter vervoerd naar fabriek Nestlé Nunspeet
Het filter werd 's avonds laat vervoerd. Foto: RTV Nunspeet

- In de nacht van woensdag 21 op donderdag 22 december werd er vanuit de haven van Elburg een enorm filter vervoerd naar de Nestlé fabriek in Nunspeet. Het filter was zo groot dat er op de route door Doornspijk verkeersborden en verlichting weggehaald moesten worden.

Woensdagochtend kwam het filter aan in de haven van Elburg, na een lange reis vanuit het Duitse Mecklenburg. Het gigantische apparaat met een diameter van 5 meter en lengte van 13,5 meter werd vervolgens op een dieplader geladen. Vanwege de grootte van het filter en de onontkoombare verkeersoverlast die het vervoer tussen Elburg en Nunspeet met zich zou meebrengen, werd het filter ’s avonds laat vervoerd.

Het filter in Doorspijk - Foto: RTV Nunspeet

Vervoer

Het ‘convoi exceptionnel’ vertrok rond 22:00 uur uit Elburg, en kwam ongeveer drie kwartier later aan bij de fabriek in Nunspeet. Direct na het passeren van het gevaarte werden de borden en verlichting weer teruggeplaatst. Op die manier werd de verkeershinder tot een minimum beperkt.

RTV Nunspeet was bij het vervoer aanwezig om het vast te leggen, bekijk hieronder de beelden!

Filter

Het filter dat naar Nunspeet werd vervoerd is een zogenaamd ‘doekenfilter’. Een doekenfilter is een filter uit textiel dat stofdeeltjes uit rookgas filtert. Nestlé Nunspeet laat aan RTV Nunspeet weten dat het filter, wanneer de benodigde vergunning verleend is, geplaatst zal worden op de toren van de Starters babyvoedingsproductielijn. Volgens de fabriek zal het unieke filter ervoor zorgen dat de fabriek warmte terug kan winnen en dat het filter de stofuitstoot met 70% zal verminderen. De plannen helpen bij de plannen van de Nestlé om te verduurzamen; plannen die niet altijd in goede aarde vielen bij de buurtbewoners. Door bewoners tijdig te informeren en te betrekken bij de uitbreidings- en verduurzamingsplannen hoopt de melkfabriek open en transparant te kunnen zijn.

nunspeet  voorpagina  vrmg 

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

Elburg  Nunspeet  Nieuws 

 
  • LocoTV
  • LocoFM
  • Loco Gewijd
advertentie