20-05-2023 6:00
Kaartverkoop theater Veluvine gestart

NUNSPEET - Het theaterseizoen staat voor de deur en speciaal daarvoor heeft de Veluvine Nunspeet weer haar kaartverkoop gestart. Jamai Loman kwam afgelopen woensdag alvast langs om de kaartverkoop feestelijk in te luiden. Met een knal van het confettikanon was het programma van het theaterseizoen 2023-2024 op de website te bekijken. Naast Jamai zijn namen als Tineke Schouten, Van Dik Hout, Pieter Derks en Adriaan van Dis in Veluvine te bewonderen.
Ook Jay Francis, inmiddels een bekend gezicht in Veluvine, keert volgend seizoen terug. Evenals het dansgezelschap Oxygen die met ‘Delusion 2.0’ het publiek omver zal blazen. Opnieuw wordt er gebruik gemaakt van blacklight, schaduwspel en projecties om het publiek ongrijpbare illusies te tonen. Tineke Schouten staat daarentegen voor de eerste keer bij Veluvine op het podium! "Dat is toch één van de grande dames uit de Nederlandse theaterwereld!" vertelt interim directeur Koos Meijerink enthousiast.
"Tussen de mooie cabaret- en muzieknamen staan ook twee bijzondere musicals. ‘Je Anne’, over het leven van Anne Frank, en ‘Piaf’ over het leven van Edith Piaf", vertelt Meijerink. Anders dan in eerdere vertellingen, films en theaterstukken vertelt ‘Je Anne’ het feitelijke verhaal van de onderduikers in het Achterhuis zonder dat dit op enige wijze gedramatiseerd, aangevuld of aangepast is. Het script van Enid Futterman werd hiervoor gecomplementeerd. In ‘Piaf’ herbeleeft de fenomenale Piaf verschillende belangrijke momenten uit haar leven. Aan de hand van verhalen en haar onvergetelijke muziek ontdekt Piaf wie ze was en wat ze achterlaat.
Verder zal ook in 2023-2024 de samenwerking met Bibliotheek Noordwest Veluwe worden voortgezet. "Kinderboekenschrijfster Tosca Menten zal op woensdag 11 oktober aftrappen met een voorstelling vol liedjes en verhalen. De voorstelling wordt georganiseerd is het kader van de Kinderboekenweek. In november gaan we alles leren over de historie van de fiets met Wim Daniëls. Extra leuk voor Nunspeet natuurlijk, want niet alleen hebben we hier fietsbedrijven als Stella, Forza en Shimano maar Nunspeet is vanwege de prachtige ligging extra aantrekkelijk voor toeristen om te fietsen. En als laatste kunnen bezoekers, door deze samenwerking, in april de veelvuldig genomineerde en bekroonde schrijver Adriaan van Dis van dichtbij meemaken", aldus de interim directeur.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
