6-07-2023 5:53
Gemeente Nijkerk beantwoordt vragen over AZC laat

NIJKERK - Op donderdag 13 april 2023 heeft de heer Van Putten namens de CU-SGP schriftelijke vragen ingediend bij het college aangaande de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum, in de gemeente Nijkerk. Inmiddels zijn door de meeste vragen door de realiteit al beantwoord, maar een schriftelijke reactie kon op 4 juli niet uitblijven.
Is het college zich bewust van de bovenstaande toezeggingen de komende tekorten aan opvangplaatsen voor asielzoekers?
Antwoord: Het college was zich terdege bewust van de bovenstaande toezegging. Op 23 mei hebben wij in een raadsvergadering het ontwerp besluit van ons over de noodopvang van asielzoekers in het pand van EK-retail, Koninginneweg 1 te Hoevelaken besproken.
Antwoord: Er lag een verzoek van het COA. Dit verzoek is door het college opgepakt en heeft geresulteerd in het ontwerp besluit d.d. 16 mei 2023 om medewerking te verlenen aan het realiseren van een noodopvang in het pand van EK-retail.
Heeft het college iets concreets over het verzoek van het COA voor de opvang van asielzoekers met de raad te delen?-Zo ja, wat is dat?-Zo nee, wanneer verwacht u naar de raad te komen?
Antwoord: Bij het antwoord op vraag 1 hebben wij al aangegeven hoe wij u geïnformeerd hebben. In de besluitvormingsfase verwachten wij na het zomerreces met u te spreken over de noodopvang. Dit zal in de vorm van een wensen en bedenkingen procedure zijn (Gemeentewet art. 169 lid 4).
Aanvullende vragen
Tevens gaf de heer Van Putten aan dat de CU-SGP niet zouden willen dat inwoners en de gemeenteraad voor verrassingen zouden komen te staan bij de opvang van asielzoekers. Zij willen daarover tijdig met het college in gesprek zijn. Daarom waren er aanvullende vragen:
4. Welke bevoegdheid heeft de raad bij de besluitvorming over asielopvang?
Antwoord: zie het antwoord bij vraag 3Hoe is het college voorbereid qua processen communicatie(plan) richting inwoners en raad bij de komst van asielopvang? Welke stappen gaan er dan gezet worden?
Antwoord: Wij hebben in een ruime straal rond het EK-pand bewoners een brief gezonden met betrekking tot het voornemen van het college. Vervolgens hebben wij een groot aantal gespreksrondes met omwonenden gehad. Wij zijn tot de conclusie gekomen dat de communicatie met de bewoners van Hoevelaken niet goed is verlopen. Daarom zullen wij de komende tijd de inwoners van Hoevelaken nader gaan informeren en zullen wij de mogelijkheid bieden om met ons in gesprek te gaan.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
