Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Geschreven door Daniëlle Meloen
20 juli 2023 11:25


Zevenheuvelendag is de zwaarste maar ook leukste dag van de 4Daagse
Foto: Zevenheuvelendag is de zwaarste maar ook leukste dag van de 4Daagse
Je voelt je overal welkom. Foto: Sandra Dijkgraaf

- Het is vandaag de derde dag van de Nijmeegse 4Daagse en vandaag is de dag van Groesbeek en de Zevenheuvelen. De wandelaars komen langs water, bossen, heuvels en dorpjes als Mook en Milsbeek. In Groesbeek is het altijd één groot feest zodat de wandelaars vol goede moed de heuvels op kunnen wandelen. Deze derde dag is de Koninginne-etappe en ook vandaag volgen wij wandelaars uit de regio.

Vanmorgen spraken we Pieter-Jan van Rossen uit Nunspeet weer. Hij wandelde op de Zeven Heuvelen weg, maar de wandelaars hoeven niet alle 7 de heuvels te trotseren. "Het parcours telt maar 4 heuvels die alsnog pittig zijn. Die voel je wel in de kuiten, knieën en schenen. Ik vind het wel een leuke etappe om te lopen, het is een mooie omgeving en veel gezelligheid onderweg maar niet makkelijk," vertelt Pieter-Jan. " De eerste dag was wel even inkomen. Je start om 4 uur dus mijn wekker ging om half 3 en dat is voor mij wel erg vroeg. Ik ging wel op tijd naar bed maar kon niet vroeg slapen, dus 50 km wandelen met maar 4 uurtjes slaap is wel even zwaar. De tweede dag ging al een stuk beter en ik had er een fijn tempo in zitten. Rust en slaap heb je nodig om te herstellen. Ik heb wel pijnlijke voeten, maar dat hoort erbij, dat weet je van te voren. Ik heb ook een aantal blaren, maar ook dat weet ik van tevoren. Wanneer je vaker mee doet dan weet je wel beter wat je te wachten staat, maar het blijft altijd weer een uitdaging. De mensen langs de kant slepen je ook wel doorheen. Het nummer Engelbewaarder hoor je op elke straathoek, dus dat is wel ‘het nummer’ van deze 4Daagse aan het worden," aldus Pieter-Jan. Hij wist ons ook te vertellen dat er overal goed wordt gecontroleerd of mensen wel de hele route afleggen, zo zag hij gister dat de polsbandjes bij twee deelnemers werd afgeknipt die probeerden af te snijden. Als je polsbandje afgeknipt is kun je niet meer door de controleposten en doe je niet meer mee aan de race.

Expert blaren prikken

Sjors Lansing is vrijwilliger medische dienst en expert in blaren prikken in de Commandohut. De Commandohut bestaat uit 2 tenten, in de ene tent kunnen mensen terecht voor medische hulp en massages en in de andere tent kunnen wandelaars terecht voor lekker eten en drinken. Wij spraken Sjors vanmorgen live op de radio. "Het is momenteel erg druk in de Commandohut, het loopt even storm. Er zijn veel mensen met pijntjes en blaren en die kunnen onze hulp wel gebruiken. Wij zorgen ook voor de innerlijke mens, je verliest 2 tot 4 liter vocht tijdens een dag als vandaag, dus mensen moeten goed eten en drinken en genoeg zout binnen krijgen. Daarvoor kunnen ze dus bij ons terecht in de andere tent." Sjors is een expert in blaren prikken. "Ik maak het eerst goed schoon met alcohol en dan prik ik het door in de wandelrichting zodat het vocht er tijdens het lopen uit wordt geduwd als het ware. Dan nogmaals schoonmaken en goed intapen en talkpoeder zodat het goed blijft zitten tijdens het lopen."

Zwaarste en leukste dag

Voor Philomeen Roelofs is dit de zwaarste dag maar ze gaat ervoor. "Eigenlijk is het ook de allerleukste dag, juist door de grote hoeveelheid mensen langs de weg, je maakt zoveel mee en de sfeer is onbeschrijflijk. Eén van de heuvels gaat wel met 15 a 20 procent omhoog en dat is heel zwaar, iedereen langs de weg helpt je door aan te moedigen en dan sta je bovenaan met een prachtig uitzicht. Als je Groesbeek binnen bent dan is het nog 9 km naar de finish en dan weet je dat je er bijna bent. Het is vandaag witte donderdag, dus voornamelijk zie je mensen in het wit gekleed Vandaag is er ook meer herrie dan normaal van orkesten tot trommelaars tot de samba, "vertelt Philomeen. We vroegen haar ook naar de minder leuke dingen; "Er is op een gegeven moment een smal stuk en dan loop je als het ware met zijn allen een fuik in en daar ontstaan nog wel eens irritaties en je moet goed op je tenen letten. Maar als je daar voorbij bent wordt het weer breder en kom je in een prachtig landschap terecht." Met zoon Job gaat het beter, zelfs geen blaren en die heeft een hoger tempo dan zijn moeder en loopt soms vooruit. "Hij doet het voortreffelijk. Gister had hij een zware dag maar vandaag heeft hij het tempo er goed in zitten en vermaakt zich prima. Je houdt elkaar scherp, zo zegt hij dat ik moet blijven drinken en ik zeg weer tegen hem dat hij moet eten. Het is vooral belangrijk om voldoende zout binnen te krijgen, dus er wordt langs de route ook veel chips uitgedeeld. Je komt jezelf tegen in pijn en vermoeidheid maar je helpt ook de mensen om je heen en dat is zo bijzonder. Je helpt elkaar echt en we letten op elkaar."

Blaren horen erbij

Sandra Dijkgraaf uit Elspeet spraken we helaas maar kort, de verbinding viel weg en konden we niet meer opnieuw tot stand brengen. "Hier gaat alles goed, natuurlijk wandel ik met blaren dat hoort erbij. Het is voor mij de 10de keer en ik vind dit altijd wel de leukste dag. De route is vandaag net iets korter en ik vind de heuvels wel een leuke afwisseling. We gaan nu net beginnen aan de heuvels en moeten ongeveer nog 10 km. Morgen is het meestal een kwestie van uit hobbelen, de zwaarste momenten hebben we denk ik wel gehad, aldus Sandra.

Het liep gesmeerd

We spraken ook nog even met Alice Poel uit Harderwijk. "Het gaat goed, dag drie zit erop. Tien voor half 1 waren we binnen en het liep gesmeerd vandaag. Het klimmen en dalen voel je wel in de schenen maar verder ging het prima vandaag. We luisteren nu voor 100ste keer naar de Engelbewaarder en kijken hier nog even naar andere binnenkomende wandelaars. Dan gaan we straks lekker een hapje eten en dan terug naar de accommodatie en op tijd naar bed. Morgen weer vroeg eruit voor de laatste dag." Het is de eerste keer voor Alice en ze wil graag morgen alles meemaken en er middenin zitten dus vertrekken ze niet te vroeg. "Zoals ik er nu over denk ga ik volgend jaar niet nog een keer meedoen. Ik ben een hardloper en wandelen is echt anders en het gaat ook niet heel goed samen. Maar wie weet denk ik daar straks toch weer anders over. We gaan er morgen in ieder geval echt van genieten."

De Commandohut verhuist iedere dag mee - Foto: Eigen foto

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

Best Harderwijk Nijmegen Nunspeet Sport 

nijmegen sport voorpagina vrmg 
 
  • LocoTV
  • LocoFM

Elburg Vischmarkt

Elburg Haven

advertentie