9-10-2023 14:59
Peter Ponsteen winnaar publieksprijs Gelderse Natuurfotowedstrijd

Afgelopen zaterdag heeft Peter Ponsteen uit Nunspeet de publieksrijs gewonnen van de Gelderse Natuurfotowedstrijd. Uit de ruim 1000 ingezonden foto’s is zijn foto bij de tien genomineerde foto’s geplaatst. Tijdens de uitreiking in Kasteel Hackfort in Vorden werd bekend dat zijn foto van een ‘liggend hert in de mist’ de fel begeerde publieksprijs had gewonnen. Peter is amateurfotograaf en is regelmatig in de Nunspeetse bossen te vinden met zijn camera. Dit is een erkenning van de vele uren, die hij in zijn hobby steekt.
De hoofdprijs ging naar Pauline van t Veld. De juryleden, boswachter Clara Wilkens van Geldersch Landschap en Kasteelen en natuurfotografen Johan van der Wielen en Harvey van Diek wisten het direct: de inzending van Pauline was de winnende foto van 2023! Zij wist de jury omver te blazen met een foto van een hardloper in het Speulderbos. "Het is een ontzettend spannende reflectie. In het spiegelbeeld zien we de tak, maar die zien we niet terug boven de plas met water. Daar zien we de hardloper. Ook kun je lang naar het beeld blijven kijken, je ontdekt steeds nieuwe dingen," vertelt Van der Wielen.
Expositie
De Gelderse Natuurfotowedstrijd werd dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. De foto's werden gemaakt door professionele en amateurfotografen uit het hele land, maar de foto's werden allemaal gemaakt in Gelderland. De mooiste foto's uit alle categorieën zijn van 11 oktober tot en met 26 oktober te zien in het Provinciehuis Gelderland.
Lees ook
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
