Ga naar de inhoud

Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Jouw nieuws, jouw voorkeur

Lees op jouw manier

Tekstgrootte

Je leesvoorkeuren worden direct toegepast en automatisch bewaard in deze browser.

Geschreven door Noah Quist | VRMG
5-08-2026 10:59


Gemeente Oldebroek wil geen asielzoekers opvangen en komt daardoor onder extra toezicht te staan

Foto: Gemeente Oldebroek wil geen asielzoekers opvangen en komt daardoor onder extra toezicht te staan
Gemeente Oldebroek wordt extra gecontroleerd | Foto: Loco Media Groep

OLDEBROEK – De gemeente Oldebroek komt onder extra toezicht te staan omdat zij te weinig asielopvang regelen volgens de spreidingswet. Minister Van den Brink van Asiel en Migratie gaat de gemeente nadrukkelijker volgen en uitnodigen voor een gesprek.

Maandelijks geeft het ministerie in een lijst aan welke gemeenten niet voldoen aan de wettelijke taak uit de spreidingswet, om wat voor reden dan ook. De lijst bestaat op dit moment uit 24 Nederlandse gemeenten, meldt de NOS.

Meekijken en sturen

De regering gaat nadrukkelijker meekijken en sturen bij de gemeenten. Er zullen verder afspraken worden gemaakt voor een geschikte locatie voor een asielzoekerscentrum en over de termijn waarop die locatie beschikbaar moet zijn, schrijft Omroep Gelderland. 

Het ministerie nodigt daarvoor de verantwoordelijke wethouders uit voor een gesprek. Hierin zal besproken worden wat de gemeente al gedaan heeft, welke knelpunten er zijn en welke afspraken er zijn om de opvang alsnog te regelen. De gemeente Oldebroek krijgt daarmee nog een kans om zich aan de wettelijke taak te houden. 

Volgens de verdeling moet de gemeente Oldebroek 141 asiel opvangplaatsen realiseren. In de gemeente zijn op dit moment nul opvanglekken.

Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via [email protected].

  • LocoTV
  • LocoFM
  • LocoFM Webcam
  • Loco Gewijd
advertentie

Zoeken

Instellingen

Nieuwsnotificaties

Ontvang geselecteerd nieuws van Loco Media Groep, ook als deze website niet geopend is.

Instellingen laden…

Je keuze geldt alleen voor deze website en deze browser. Je kunt je hier altijd weer afmelden. We bewaren daarvoor een technisch browserabonnement; een account is niet nodig.