Aansluitend heeft het college gevraagd nader geadviseerd te worden over mogelijkheden om 'kleine' evenementen toe te staan in de periode 1 juni tot 1 September 2020 wanneer versoepelingen aan de orde zijn en gevraagd om een voorrangsregeling voor evenementen die na 1 September 2021 plaats zouden kunnen vinden. Ook is vanwege de onzekerheid of evenementen op genoemde data daadwerkelijk doorgang kunnen vinden, gevraagd om in afstemming met de heffingsambtenaar tot een passende regeling te komen.
In november 2020 zijn alle organisatoren van evenementen binnen de gemeente Nunspeet benaderd met de vraag de datum voor hun evenement in 2021 kenbaar te maken. Van een heel aantal organisatoren is een reactie/geplande datum ontvangen. Al deze aanmeldingen zijn verwerkt en vervolgens is de evenementenkalender voor 2021 op de website van de gemeente Nunspeet geplaatst.
Helaas zijn ondertussen de vooruitzichten wat Covid-19 betreft, er niet beter op geworden en zou het nog een lange tijd kunnen gaan duren (wellicht tot 1 September 2021) voordat evenementen weer mogen plaatsvinden.
Evenementen 1 juni - 1 September
De verwachting is dat het eventueel wel mogelijk zou kunnen zijn om 'kleine' evenementen vanaf 1 juni 2021 weer toe te staan (mits de ontwikkelingen rondom Covid-19 de goede kant opgaan). Omdat het ene evenement niet met het andere te vergelijken is, kan op voorhand niet duidelijk een scheiding worden aangebracht wat gelet op de coronasituatie een klein dan wel een groot evenement is. Om die reden wordt voorgesteld in ieder geval de volgende criteria vast te stellen bij de beoordeling of er sprake is van een 'klein' evenement die 'coronaproof mogelijk kan doorgaan.
Het zou dan moeten gaan om evenementen die:
a. Buiten plaatsvinden
b. Waarbij geen alcohol wordt genuttigd
c. Het risico op groepsvorming laag is; en
d. Het evenement geen/beperkte aantrekkende werking heeft
Door: Mediapartner RTV Nunspeet

