De VNOG voerde vorig jaar forse bezuinigingen door. “Daardoor leveren we voor de post Nunspeet één van de twee voertuigen in, die geschikt zijn voor natuurbrandbestrijding. Het belang van natuurbrandpreventie wordt daardoor alleen maar groter. Maar ook die maatregelen hebben geen effect binnen een paar jaar, die hebben pas effect op de lange termijn. Daarom kan dit plan onze zorgen over de brandveiligheid in de natuur niet wegnemen.”
Voorbeelden van maatregelen die het gemeentebestuur heeft opgesteld zijn het op bepaalde plaatsen verwijderen van naaldhout of het ‘omvormen van naaldhout naar loofhout’, het realiseren/herstellen van brandsingels en het realiseren van subcompartimenten. Deze preventieve maatregelen zijn volgens het college van belang om eventuele natuurbranden ‘beheersbaar’ te houden.
Wethouder Marije Storteboom heeft tijdens de vergadering alsnog de toezegging gedaan de lokale brandweerposten erbij te betrekken.
Door: Mediapartner RTV Nunspeet

