De stedenbouwkundige uitwerking ziet er mooi uit. Er is sprake van een ruim opgezette wijk met veel groen en water en er worden veel verschillende woningtypes gerealiseerd. In de voorkeursvariant ‘Woondeal’ worden meer kleinere en betaalbare woningen toegevoegd. Dat is iets wat de ChristenUnie fractie graag ziet, we hebben altijd gepleit voor meer kleinere woningen. Hiermee komen er meer betaalbare woningen beschikbaar voor starters. In de commissie hebben we aangeven dat er wat ons betreft binnen deze variant gekeken wordt of er nog meer woningen kunnen worden toegevoegd. Eventueel kan dat door de appartementengebouwen een woonlaag hoger te maken.
De ontwikkelvarianten liggen niet helemaal vast. Gedurende het project kan er ook nog besloten worden om op onderdelen andere typen woningen te bouwen, zo blijven we flexibel en kunnen we de woningen bouwen waar behoefte aan is.
Naast het vaststellen van de ontwikkelvariant moet de gemeenteraad ook beslissen over een versnelde procedure voor 30 huurwoningen in Oldebroek west 3. Door af te zien van een VVGB (Verklaring van geen bedenkingen) kan de procedures sneller en kunnen deze 30 huurwoningen als het mee zit volgend jaar zomer gerealiseerd worden. Wij zijn blij met de komst van deze woningen, maar hadden graag gezien dat deze nog sneller gerealiseerd konden worden.
Wat ons betreft wordt er snel werk gemaakt van de verdere uitwerking en gaan we zo snel mogelijk de woningen in Oldebroek west 3 realiseren.

