30-04-2025 13:28
Op deze plekken staat de regio dit weekend stil bij de oorlogsslachtoffers

De herdenkingen worden georganiseerd door gemeenten, 4 en 5 mei-comités, Oranjeverenigingen en organisaties van oorlogsgetroffenen. In sommige dorpen en steden met een overwegend christelijke achtergrond vindt de herdenking dit jaar op zaterdag 3 mei plaats. Reden daarvoor is dat 4 mei op een zondag valt.
Lokale invulling
Hoe de herdenking wordt vormgegeven, verschilt per gemeente. Vaak zijn er toespraken, muziek, een moment van stilte en een kranslegging bij een monument. Scholieren en lokale verenigingen leveren regelmatig een bijdrage. Op veel plaatsen worden verhalen verteld van mensen uit de regio die tijdens de oorlog omkwamen of in het verzet zaten.
Bekijk op de onderstaande kaart waar en wanneer de gemeenten Nijkerk, Barneveld, Putten, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet, Elburg en Oldebroek de oorlogsslachtoffers herdenken.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
