OWIOS wint spektakelstuk van DVC Dedemsvaart
OLDEBROEK – OWIOS heeft zaterdag een belangrijke stap gezet richting de knock-outfase van het bekertoernooi. In een aantrekkelijke en kansenrijke wedstrijd won de ploeg met 3-2 van DVC Dedemsvaart.
Andy Flier speelde met een doelpunt en een aandeel in de andere twee treffers een hoofdrol aan Oldebroeker zijde.
Vooraf waren de belangen voor beide ploegen duidelijk.
Zowel DVC Dedemsvaart als OWIOS had de eerste bekerwedstrijd gewonnen en stond met drie punten bovenaan. De winnaar zou dan ook een belangrijke stap zetten richting de volgende ronde. Vanaf het eerste fluitsignaal ontspon zich een open wedstrijd waarin het net zo goed 5-7 had kunnen worden.
De kansen volgden elkaar in hoog tempo op en voor beide doelen gebeurde van alles. De neutrale toeschouwer zal ervan hebben genoten, terwijl beide trainers zich ongetwijfeld hebben afgevraagd hoe hun ploeg zoveel kansen kon weggeven.
Maar juist dat maakte het tot een aantrekkelijke voetbalmiddag. OWIOS had iets meer rust aan de bal en gedurende de wedstrijd ook wat meer de overhand, maar de defensie had de handen vol aan de snelle en behendige aanvallers van DVC. Dat bleek al na achttien (!) seconden. Alles viel goed voor de thuisploeg en Ronan Zwaagstra schoof de bal binnen: 1-0. OWIOS wist direct dat het een zware middag tegemoet ging.
De reactie liet echter niet lang op zich wachten. Na zes minuten werd Sem van Koldenhoven in het strafschopgebied onderuitgehaald. Andy Flier ging achter de bal staan en schoot de toegekende strafschop onberispelijk binnen: 1-1. Na een kwartier waren de rollen volledig omgedraaid. Flier gaf vanaf de zijkant een strakke voorzet, waarna een verdediger van DVC de bal in het eigen doel werkte en OWIOS op een 1-2 voorsprong zette.
DVC liet zich niet uit het veld slaan en doelman Julius van ’t Slot moest even later handelend optreden om de voorsprong vast te houden. Aan de andere kant kreeg ook OWIOS mogelijkheden om de marge te vergroten.
Halverwege de eerste helft kreeg Flier de bal oog in oog met de doelman net niet goed onder controle, waardoor de keeper eenvoudig kon ingrijpen. Enkele minuten later omspeelde Flier de doelman wel, maar werd hij te ver naar buiten gedwongen. Zijn uiteindelijke inzet werd van de doellijn gehaald. Waar OWIOS verzuimde de 1-3 te maken, sloeg DVC in de tegenaanval genadeloos toe. Opnieuw was het Zwaagstra die Van ’t Slot passeerde en de stand weer in evenwicht bracht: 2-2.
Niet veel later kwam OWIOS goed weg toen een speler van DVC alleen voor Van ’t Slot verscheen. De doelman voorkwam met zijn lichaam een treffer, waarna de bal via de paal naast het doel verdween. Vlak voor rust kreeg OWIOS nog een goede mogelijkheid. Levi Dickhof legde de bal terug op Flier, maar diens inzet werd met de voeten gekeerd door de doelman.
Na rust kreeg OWIOS wat meer controle over de wedstrijd. De ploeg creëerde meerdere kansen om opnieuw op voorsprong te komen, maar vergat zichzelf te belonen. Ook DVC bleef ondertussen gevaarlijk en kreeg enkele mogelijkheden.Flier en Van Koldenhoven slaagden er beiden niet in om in een één-tegen-éénsituatie met de doelman af te ronden. Een schot van Dickhof werd geblokt en een inzet van Wesley ten Hove miste de overtuiging om de keeper echt in de problemen te brengen. Aan de andere kant dacht DVC opnieuw op voorsprong te komen, maar de treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Tien minuten voor tijd viel alsnog de beslissing. De sterk spelende aanvoerder Mike van ’t Oever legde de bal fraai achter de verdediging van DVC in de loop van Flier. Die behield het overzicht en legde de bal breed op Van Koldenhoven, die eenvoudig kon binnentikken: 2-3. In de slotfase kregen beide ploegen nog een grote mogelijkheid om te scoren, maar de stand veranderde niet meer.
Na een aantrekkelijke en enerverende wedstrijd kon OWIOS drie belangrijke punten bijschrijven.
Met de overwinning doet OWIOS uitstekende zaken in de bekerpoule. Komende zaterdag speelt de ploeg om 14.30 uur in Hattem tegen vv Hattem.
Met minimaal een gelijkspel is OWIOS verzekerd van een plaats in de volgende ronde. Nadat OWIOS de afgelopen twee seizoenen al in de poulefase werd uitgeschakeld, zou plaatsing voor de knock-outfase een mooie start van het nieuwe seizoen betekenen.
Opstelling: Van ‘t Slot, Boer (61. Van Norel), Jans, A. Hoogland, Van Weeghel, De Vries, Van ’t Oever ©, Flier, Uitslag (42. Dickhof), Balk (61. Ten Hove), Van Koldenhoven (82. Van Koldenhoven)
Scoreverloop:'01 - 1-0 Ronan Zwaagstra'06 - 1-1 Andy Flier (pen.)'13 - 1-2 Eigen doelpunt'28 - 2-2 Ronan Zwaagstra'81 - 2-3 Sem van Koldenhoven
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
