19-07-2024 14:56
Sportdag voor vrouwenvereniging van Ahmadiyya moslimgemeenschap

De sportdag wordt drie keer per jaar georganiseerd. De winnaars kunnen deelnemen aan internationale wedstrijden. Een gezonde geest in een gezond lichaam, dat was het doel. De gezondheid werd getraind door samenspel en training van lichaam en geest. Ook werd ieders doorzettings- en uithoudingsvermogen getest. Kinderen onder de 5 jaar hadden ruimte om te spelen met ballonnen, ballen en andere attributen. Voor kinderen van 7 tot 15 jaar zijn er wedstrijdjes hardlopen en basketbal georganiseerd. Naast het sporten werd er voorlichting gegeven over gezonde voeding.

Ook voor de vrouwen was er een speciaal programma. ’s Ochtends konden zij meedoen aan volleybal- en badmintonwedstrijden. Het volleybalteam onder leiding van Qudsia uit Nunspeet won de wedstrijd. ’s Middags was er voor de dames de fitness-challenge. Kracht, conditie en balans stonden hierbij centraal. Qudsia eindigde ook bij dit onderdeel op de eerste plaats. Na de prijsuitreiking was er gelegenheid om elkaar te ontmoeten in het zwembad.
Onder leiding van het kalifaat (hoofd van de Ahmadiyya moslimgemeenschap) is er sinds een aantal jaar een sterke organisatie ontstaan. De organisatie stimuleert en ondersteunt werkgroepen in het kader van een gezonde samenleving, waarbij de regels van de samenleving worden gerespecteerd. Een van de werkgroepen is Sport en Gezondheid. Aan de hand van het jaarplan worden er overal in het land activiteiten georganiseerd en voorlichtingen gegeven.
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
