9-12-2024 7:25
Veel belangstelling Wereldlichtjesdag Nunspeet 2024

Zo wordt de herinnering aan overleden dierbaren in leven gehouden: door verhalen te delen, een kaarsje voor ze op te steken en stil te staan bij wie ze waren en wat zij voor ons hebben betekend. Sommige mensen herdenken een volwassen kind, anderen zijn er voor een kindje dat niet eens de kans kreeg voor zijn eerste ademhaling. Er zijn mensen voor wie het verlies nog zo vers is en anderen voor wie dat al 30 jaar geleden was. De pijn van het gemis en het verlies van hoop en dromen die niet uitkwamen blijven hetzelfde en verbinden mensen die elkaar verder niet kennen.

Reinolda de Bruin heette alle aanwezigen welkom en sprak woorden van troost. Zij stak vervolgens een kaarsje voor alle kinderen, die niet genoemd maar waar wel aan gedacht werd, aan. Daarna las zij de 32 aangedragen namen van overleden kinderen voor, gevolgd door een minuut stilte. Tim van de Steeg zong het, speciaal voor deze dag geschreven, lied 'Precious Child' en het bekende lied van Stef Bos 'Door de wind, door de regen, dwars door alles heen.' Tussen de twee liedjes door droeg Gerco Doornewaard nog een persoonlijk gedichtje voor. Vervolgens sloot Reinolda de samenkomst af door iedereen te bedanken voor zijn/haar komst, Tim voor zijn medewerking en Alletta, Esther, Monuta en Troostrijck Uitvaartzorg voor de organisatie.

Er was voor iedereen warme chocolademelk, koffie of thee en bij het verlaten van het park kreeg iedere bezoeker een warme groet mee met een sterretje bij onderstaand gedichtje uit het 'Bundeltje Gemis':
Zoveel liefde
In mijn hart voor jou
Zoveel verdriet
Gemis en rouw
Zo onbereikbaar
Terwijl jij toch overal bent
In mijn hart en hoofd
Op ieder moment
Geen dag voorbij
Zonder jou
Onbereikbaar maar altijd verbonden
Omdat ik zoveel van je hou
De bijeenkomst is vandaag, maandag 9 december terug te kijken om 12.00 en 19.00 uur op TV Nunspeet en via onderstaande link!
Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.
