Loco Media Groep

Loco Media Groep

advertentie
Geschreven door Jeanet Broijl
24 april 2025 11:07


Yad Vashempenning naar Museum Sjoel Elburg
Foto: Yad Vashempenning naar Museum Sjoel Elburg
Foto: Museum Sjoel

ELBURG - Op zaterdag 26 april 2025 schenkt de familie Spronk-Flier de Yad Vashempenning postuum toegekend aan Hendrik Spronk en Jacobje Spronk-Flier aan Museum Sjoel Elburg.

Tijdens de Tweede Wereldoorlog boden Hendrik en Jacobje onderdak aan de Joodse zusjes Maud en Rita Peper uit Amersfoort. Toen het te gevaarlijk werd, vonden de meisjes een nieuw onderduikadres in Elburg, waar ze in 1945 werden bevrijd en herenigd met hun ouders. De plechtigheid vindt plaats om 17.00 uur in het gebouw van de Vrije Evangelische Gemeente, Zuiderzeestraatweg 226 in Oldebroek.

Maud Peper-Dahme, inmiddels woonachtig in de VS, keert elk jaar terug om haar verhaal te delen. Op 19 april 2025 werd zij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau voor haar jarenlange inzet voor Holocausteducatie wereldwijd.



Heb je een tip of opmerking? Mail onze redactie via info@locomediagroep.nl.

Oldebroek Elburg Agenda 

museum sjoel yad vashem 
 
  • LocoTV
  • LocoFM

Elburg Vischmarkt

Elburg Haven

advertentie